Tradice a kvalita

Společnost STOMIL CZ s.r.o. vznikla v roce 1996 jako obchodní firma zastupující na českém trhu polské výrobce pryžových výrobků. Výroba pryže má v Polsku dlouhou tradici, která sahá do počátku minulého století.

V roce 1908 byla ve Wolbromi založena továrna na pryžové výrobky "Wolbromskie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil", která se v roce 1992 rozdělila na několik soukromých subjektů jeko Fagumit Sp. z o.o - výrobce hadic a FTT Wolbrom s.a. - výrobce dopravníkových pásů. V roce 1920 byla započata stavba továrny "Kauczuk" na výrobu lisovaných pryžových výrobků, hadic a pneumatik v Bydgoszczi. V roce 1970 se přejmenovala na "Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil" a vyrábí hydraulické hadice, průmyslové hadice, pryžové desky, lisované pryžové výrobky a profily.

V roce 1958 vznikly "Zakłady Przemysłu Chemicznego i Materiałów Budowlanych w Sulęcinie", které se zabývaly výrobou podlahových krytin. V devadesátých letech se firma přejmenovala na Zakłady Przemysłu Chemicznego Spółdzielnia Pracy "GUMOPLAST" a vyrábí pryžové desky a podlahové krytiny. Od roku 2006 zastupujeme firmu Interkraz a dodáváme dopravníkové válečky. Tato firma vznikla v roce 1987 a stala se jedním z největších výrobců dopravníkových válečků v Polsku. Mimo tyto největší dodavatele zastupujeme i řadu menších výrobců.

Naší snahou je nabízet výrobky nejvyšší kvality. V roce 2006 jsme zavedli a udrzujeme systém managementu kvality splňující požadavky ČSN EN ISO 9001. Většina našich dodavatelů je rovněž certifikována dle této normy. Naším cílem je zebezpečit dodávky dle potřeb našich zákazníků tak, abychom byli solidními dodavateli pro naše odběratele.