Aktuality

03.10.2016 - Desky z recyklované pryže

Tlumící deska je vhodná pro využití v oblasti stavebnictví a průmyslu ( pro uložení těžkých strojních zařízení, při jejich kotvení a útlumu vibrací, protiskluzová podlaha…)
Jedná se o  jednovrstvé desky z pryžového granulátu  spojené polyuretanovým lepidlem a zvulkanizované.
Vlastnosti  materiálu se nemění ani v extrémních podmínkách maximální námahy (vlhkost, teplota, prašnost a deformace v tlaku). Veškeré výrobky vykazují výbornou povrchovou odolnost proti otěru, výborně tlumí vibrace.

Parametry zde :

10.12.2013 - Certifikace hadic pro brzdové systémy železničních kolejových vozidel

Dne 3.12.2013 jsme získali certifikát hadic pro brzdové systémy železničních kolejových vozidel. Jedná se hadice na tlakový vzduch pro brzdové spojky železničních vozů, které jsou vyráběny dle normy EN 15807 a splňují požadavky na nehořlavost dle normy UIC 564-2.

31.07.2013 - VÝROBA HYDRAULICKÝCH HADIC

Koncovky lisujeme na armovacím lisu Uniflex. Vyrábíme hydraulické hadice jednoopletové a dvouopletové o jmenovité světlosti od DN 6 do DN 32 mm s koncovkami dle přání zákazníka. V naší nabídce je široký sortiment hydraulických koncovek s různými způsoby připojení a utěsnění. Armujeme koncovky přímé i úhlové .

Pro zhotovení hadice potřebujeme znát:

 • typ koncovky včetně závitu
 • pracovní tlak a délku kompletní hadice
 • typ provozní náplně
 • popřípadě donést starou hadici, podle které se zhotoví adekvátní náhrada
Výrobu hydraulických hadic zajišťujeme v našem skladu na počkání, v případě většího množství či atypických koncovek v co možná nejkratším termínu.

25.06.2013 - Certifikace nových hadic pro vodu a vzduch pro použití v dolech

Dne 21.6.2013 jsme získali certifikát nových hadic pro vodu a vzduch pro použití v dolech. Jedná se o nehořlavé a elektrostaticky vodivé hadice pro použití prostředích s nebezpečím výbuchu při pracovním/poruchovém tlaku 0,8/3,2 MPa a 1,5/7,5 MPa v průměrech od 16 do 80 mm.

30.05.2013 - Nová certifikace hydraulických hadic pro použití v dolech

Dne 30.4.2013 jsme získali nový certifikát hydraulických hadic. Jedná se o nehořlavé a elektrostaticky vodivé hydraulické hadice pro použití v dolech a prostředích s nebezpečím výbuchu typu 2SN a 2ST v průměrech od 6 do 31 mm.

02.04.2013 - Nová certifikace pryžových desek TUS/TUW na hořlavost a elektrostatiku

Dne 21.3.2013 jsme získali nový certifikát pryžových desek TUS/TUW. Jedná se o nehořlavé a elektrostaticky vodivé pryže pro použití v dolech a prostředích s nebezpečím výbuchu.

06.08.2012 - Řezání vysokotlakým vodním paprskem.

Podstatou dělení materiálů je obrušování děleného materiálu tlakem vodního paprsku.

Řezání probíhá na CNC řízeném stole o rozměru pracovní plochy 3000 x 1500 mm. Pracovní tlak vody je 4130 Bar. Paprsek vzniká v řezací hlavě zakončené řezací tryskou. Při zpracování měkkých materiálů se používá čistý vodní paprsek, pro ostatní případy se přisává do vodního paprsku abrazivo pro zlepšení řezu.

Pohyb řezací hlavy a tedy i dráha řezu je řízena počítačem na základě předem sestaveného programu. Je možné tedy provést i ten tvarově nejnáročnější řez během jedné operace.

Výhody

a) Velkou výhodou při řezání vysokotlakým vodním paprskem je řezání bez tepelného ovlivnění řezaného materiálu, tzv. studený řez. Obráběný díl nevykazuje fyzikální, chemické ani mechanické změny a je následně snadno obrobitelný.

b) Minimální silové působení paprsku na řezaný materiál, nedochází ke vzniku mikrotrhlin.

c) Univerzálnost – paprsek dělí většinu materiálů při velkém rozsahu řezaných tloušťek

d) Řezání vodním paprskem je technologií přátelskou k životnímu prostředí. Při vlastním řezání nevznikají žádné ekologicky nevhodné zplodiny.

e) Malý prořez materiálu a z toho vyplývající vysoké využití polotovaru – mezi jednotlivými výrobky se ponechávají mezery cca. 3 mm.

Využití technologie

Využití technologie řezání vodním paprskem je poměrně široké. Mezi materiály běžně obráběné vodním paprskem patří například:

 • pěnové materiály, plasty, gumy
 • překližka, balza, podlahové krytiny
 • sklolaminát, kompozity, technické a reklamní plasty
 • elektroizolační, tepelněizolační hmoty
 • mramor, žula, pískovec, sklo, dlažba
 • slitiny hliníku, titanu, mědi, niklu
 • ocel konstrukční, legovaná, nástrojová, tepelně zpracovaná, návarová s extrémní tvrdostí

16.04.2012 - Osvědčení o způsobilosti dodavatele Českých drah a.s.

Společnost STOMIL CZ s.r.o. získala osvědčení o způsobilosti dodavatele pro dodávky hadic a pryžových výrobků určených pro železniční kolejová vozidla. Pro České dráhy a.s. a opravny železničních kolejových vozidel dodáváme hlavně brzdové hadice, průmyslové hadice pro svařování, vodu, vzduch, oleje, chladící kapaliny, sypké hmoty a pod., pyžové návalky osobních železničních vozů i různé pryžové manžety, podložky a těsnění.

18.03.2012 - Certifikát kvality ISO 9001:2009

Certifikát kvality má platnost do 18.3.2015 a potvrzuje, že naše společnost splňuje požadavky normy na kvalitu výrobků a poskytovaných služeb.

19.07.2011 - Nové webové stránky

Nové internetové stránky naší společnoti obsahují podrobný přehled námi dodávaných výrobků. Budou průběžně doplňovány a aktualizovány tak, aby naši zákazníci měli dostatek informací o veškerém sortimentu, který jim můžeme dodat.